Як у спадкових та інших справах, що перебувають у провадженні СПК, так і в індивідуальному порядку за довіреністю громадян, СПК допомагає українським громадянам та іноземцям у витребуванні документів з різних державних і недержавних установ України, з подальшим, у разі потреби, наданням документам юридичної сили за кордоном, спеціальним засвідченням їх шляхом апостилювання чи консульської легалізації.
Проставляння спеціального стандартного штампу на документах під назвою АПОСТИЛЬ (APOSTILLE) передбачено Гаазькою конвенцією від 5 жовтня 1961 р., яка скасовує вимогу легалізації офіційних іноземних документів, які мають використовуватися на території країн, що підписали цю Конвенцію (більше 100 країн). По відношенню до документів тих країн, що не приєдналися до цієї Конвенції, застосовується процедура консульської легалізації, в якій обов’язково має бути присутнім елемент консульських дій, пов’язаних з підтвердженням справжності підписів (печаток) на документах. Така процедура може бути одноступеневою, якщо український громадянин підписує документ для дії, наприклад, на території Канади, безпосередньо у присутності канадського консула в Україні, або багатоступеневою, коли документ для дії за кордоном, оформлений громадянином України, наприклад, у нотаріуса, завіряється ще в інших державних інстанціях (Мін’юсті, МЗС) і тільки після цього направляється для подальшого засвідчення у відповідне іноземне консульство в Україні.
Окрім витребування, апостилювання та консульської легалізації документів (свідоцтв та витягів органів РАЦС, архівних довідок, нотаріальних документів, судових рішень, медичних довідок, документів про освіту) СПК забезпечує у разі потребі переклад документів на іноземні мови своїми перекладачами чи користуючись послугами перекладацьких агентств при перекладі на рідкісні мови.
При наданні допомоги СПК керується нормами внутрішнього законодавства та міжнародними договорами за участю України, що стосуються правових дій у цій сфері. Так, у разі наявності міжнародного договору про правову допомогу, де стороною є Україна і де є положення, що офіційні документи сторін приймаються на їх території без будь-якого додаткового засвідчення (Мінська конвенція 1993 р. і 32 двосторонніх договори за участю України), СПК пояснює громадянам, що ні апостилювання документів, ні їх консульська легалізація взагалі не потрібні.
У справах, що перебувають в провадженні СПК, витрати по витребуванню, апостилюванню, консульській легалізації та перекладу документів СПК бере на себе. У всіх інших випадках ці послуги СПК є платними. Плата залежить від кількості документів і строків виконання замовлення.